מיחזור נייר בישראל ובעולם

השימוש בנייר הוא חלק בלתי נפרד מחיינו

גם בעידן בו הכול ממוחשב ונראה כי עוד רגע נפסיק לכתוב בכתב יד, עדיין השימוש בנייר הוא חיוני ומשמש אותנו כמעט בכל אורחות חיינו. עקב התלות הגדולה הזו בנייר, גוברת החשיבות הגבוהה לנושא מיחזור נייר וזאת כחלק ממגמה עולמית ירוקה לנצל את משאבי הטבע פחות מבעבר ולשפר את תהליכי המחזור.

קצת על ההיסטוריה

בתקופתנו מייצרים בעולם כל שנה כ-300 מיליון טון של נייר. הנייר עצמו, בהרכבו הנוכחי, הומצא אי שם בסין בשנת 105 לפני הספירה לערך. מאז אנו, בני האדם, עושים שימוש בטבע המקיף אותנו - העצים, לצורך ייצורו, בניסיון להדביק את הצורך הבלתי פוסק של בני האדם לנייר.

הנזק הגדול בעולם

המשמעות של ייצור 300 מיליון טון נייר בשנה הינה כריתה של הרבה מאוד עצים בעולם על מנת לייצר אותו. הביקוש העז לעץ לתעשיית נייר הביא וממשיך להביא לכריתה של יערות הגשם בעולם, ובכך לפגיעה במערכות החיים בהם. בכל יער ויער מתקיימות מערכות חיים שחלקן טרם התגלו לאדם והכריתה מביאה לכך שמערכות חיים אלו מושמדות כליל וכל זאת על מנת לספק את צרכיו של האדם. כמו כן, העצים מהווים ספק חמצן משמעותי לאדם. בתהליך הפגיעה בעצים יש פוטנציאל לפגוע באספקת החמצן לבעלי החיים בעולם ובראשם האדם.

מיחזור נייר בישראל - הפתרון

עם עליית המודעות לשמירה על כדור הארץ, הפסקת ניצול משאביו ומעבר לאורך חיים ירוק יותר, קמו חברות רבות הלוקחות חלק חשוב במציאת פתרון לבעיה. כמו בתעשיית בקבוקי הפלסטיק, ניתן למצוא היום חברות רבות שעיקר התמחותן הוא מיחזור נייר שהיה בשימוש, ועל ידי כך הפחתה של כמות העצים הנדרשת לצורך ייצור נייר חדש. בין השירותים המוצעים על ידי חברות מחזור נייר אפשר למצוא שירות של איסוף הנייר ממקום העסק מבלי שבעל העסק יצטרך להוביל את הנייר למפעל המחזור. הדבר מקל מאוד על בעלי העסקים מחד, וגורם להם להירתם למשימה החשובה מאידך. שלא כמו בתחום של מחזור בקבוקי הפלסטיק, בארץ פזורים מעט מאוד מכלי איסוף נייר למחזור. מעט המכלים שכן קיימים אינם מספקים מענה הולם לכלל החברות והארגונים הגדולים להם ישנה פסולת נייר רבה מאוד שרצוי לכולנו שתגיע למפעל מחזור ולא לפח האשפה הרגיל משום שכך לא ניתן יהיה לבצע מיחזור נייר. התוצאה: היום בחברות רבות ישנם מכלי הפרדת נייר מפסולת אחרת ומשאיות של חברות המחזור באות ואוספות אותם ישירות אל מפעלי המחזור.

אין ספק, כי חשוב מאוד להגביר את מודעות האזרחים לנושא זה. בסופו של דבר, על אף השימוש הגובר בטכנולוגיות מתקדמות חלופיות לנייר, לא נראה בעתיד הקרוב חיסול מוחלט של התלות בנייר ולכן יש להתייחס לתחום של מחזור נייר בכובד ראש.

נחמיאס איסוף נייר לשירותכם

חברת נחמיאס איסוף נייר מתמחה במתן שירותי איסוף נייר למיחזור, ומשרתת חברות ועסקים רבים בכל חלקי הארץ. אם גם אתם רוצים לתרום להפחתת הפגיעה ביערות השם ולהצטרף לאותם עסקים שכבר חושבים ירוק – צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.